קרוואנים

בעלי קרוואנים רבים מנצלים את התקופה הזו, שעדיין לא מאוד קר וגשום כדי לצאת לטייל ולראות מרבדי פרחים בכל מיני מקומות בארץ. בצפון תמיד אפשר לראות פרחי בר, כל פרח בעונתו שלו אבל כאשר יוצאים לטייל אפשר לשלב גם טיולי פרחים ואתרים עתיקים והיסטוריים בחוף הים או ביערות ליד נחלים ומים זורמים.

הפרחים הכי מפעימים הם הנרקיסים, הרקפות, הסתווניות, החלמוניות, אירוסים, כלניות ועוד אולם בנוסף להם יש אתרים עם פריחה נדירה בתקופות מסוימות.

זה הזמן לקחת את הבת זוג או את המשפחה ולצאת לטיול סוף שבוע של פריחה, חוויה חד פעמית של פרחי ארץ ישראל נדירים ביופיים.

תוכלו לבדוק מראש איזה עוד אטרקציות או מסלולי טיול המתאימים לכם יש באזור וכך לשלב את ההתבוננות בפריחה יחד עם טיולים מעניינים. אם אתם משפחה עם ילדים דאגו לכך שתחנו את הקרוואן בקרבת מקום המציע גם פעילות לילדים.

אוהבים מים גם בנובמבר- מעולה!

אחד המקומות המומלצים לטיול בצפון הוא נחל שניר. מתניעים קרוואנים ונוסעים. מדובר בנחל הכי ארוך מבין שלושת המקורות של הירדן. הזרימה שלו מתחילה בלבנון והוא נקרא שם חצבני. הקטע של הנחל אשר פתוח למטיילים הוא שמורת טבע ויש בו מסלול טיול נוח. הוא מתאים ליחידים, בעלי מוגבלויות, משפחות וקבוצות. בפתח השמורה מקבלים עלון ובו כל המידע הנחוץ לטייל ולהתמצא באתר. ההליכה חייבת להיות בשבילים המסומנים ולמים אפשר להיכנס רק במקומות המיועדים לכך.

גם נחל עיון מומלץ מאוד לטיול כשעדיין לא חורף. מדובר על אזור גלילי אשר ידוע ומוכר בשל מפל התנור שהמים שלו שוצפים מגובה של שלושים מטר. יש במקום שביל המוביל אל שלושה מפלים נוספים ואפשר ליהנות בדרך מצמחייה עשירה ופריחה נהדרת. זהו מסלול של 2 ק"מ והטיול הזה מתאים גם למשפחות. לשמורה עצמה יש שתי כניסות אחת דרומי ואחת צפונית.

נחל עיון נקרא בתלמוד "נקובתא דה עיון" הווה אומר: הניקבה – אל עיון.

על קרוואנים וטיולים רומנטיים !

מחנים קרוואנים ולא צריך להרחיק לכת בשביל טיול רומנטי. בלב עמק חפר במרכז הארץ, זורם נחל אלכסנדר שיש בו את אחד המסלולים הכי מקסימים עד שהוא נשפך אל הים. בדרך אפשר לראות צבים אשר חיים בנחל את חורבת סמארה ממנה יהיה לכם תצפית לנוף מדהים. יש במקום צמחיית נחלים נהדרת ובעונה פריחות יפות.

ואם אתם תוהים מאין הגיע השם נחל אלכסנדר, אז בואו נאמר שהדעות חלוקות בנושא. יש הגורסים כי שמו ניתן לו על שם המלך הגדול אלכסנדר ינאי אבל יש שחושבים שהאמת הרבה יותר ישראלית ופשוטה טוענים כי כאשר הגיעו המתיישבים לארץ הם שמעו שהתושבים המקומיים קוראים לו "איסכנדיר" , שמו של סוחר אבטיחים ידוע. כך או כך, קוראים לו אלכסנדר וזה טיול רומנטי מומלץ.

שווה גם לקחת את הילדים להשקיף מהתצפית ולראות ארץ ישראל יפה.

בין געש לשפיים- טיול קרוואנים

גם לטיול הזה לא צריך להרחיק עד הצפון או הדרום ויש היכן להחנות קרוואנים. בין שפיים וגעש ישנה שמורת טבע שמתפקדת כבית גידול לבעלי חיים שונים ולצמחים. יש גם צבאים באזור. בשמורה אפשר לעשות טיול קצר וקליל שמתאים לכל עונה וגם למשפחות.

זהו אזור חוף מצוקי אשר הוגדר כשמורת טבע כדי לשמור עליו מפני השתלטות של יזמי נדל"ן. השמורה מתפרשת בדרום מרשפון ועד וינגייט בצפון. החלק המותר לטיול הוכשר למטיילים והוא משתרע על פני 1,200 מטר ומוקף גדר. יש בשמורה המון צמחים גם מדבריים כמו לענה חד זרעית או רותם המדבר וגם צמחים של אקלים ים תיכוני כמו קורנית מקורקפת וחצב. ברצועת החוף גדלים צמחים שיש להם מנגנוני הגנה נגד המלח של מי הים כמו חבצלת החוף ועוד.

על הרכס העשוי מכורכר, תיכף יצמח בפברואר אחד הפרחים הכי יפים והכי נדירים בארץ ושמו: אירוס הארגמן.

כל מה שצריך לעשות זה להכין את הקרוואנים, להעמיס כל מה שצריך ולצאת לטיול פריחות נהדר, שמסמל את סופו של הקיץ ותחילתה של העונה החדשה. אירוס הארגמן נקרא כך משום שצבע הפרחים שלו נע בין ארגמן ועד ממש שחור. צבעיו משתנים ויש לפרחים גם זקן בצבע צהוב.

ראו גם: קרוואנים זולים למכירה

WhatsApp Chat
שליחה באמצעות וואטסאפ
גלילה למעלה