קרוואן

תכנון של טיול קרוואן בארץ דורש כמו בכל טיול הכנה ובעיקר אם יוצאים לתקופה של שבוע שבועיים, אם יודעים פחות או יותר לאיזה כיוון, איזו חנייה מתאימה לכם והיכן תבקרו אם מדובר במסלולי טיול, אטרקציות לילדים ועוד.

דבר ראשון הכי חשוב זה שתדעו בדיוק לאן אתם נוסעים ואפילו תבררו עוד קודם לכן אם בחניון הקרוואנים אליו אתם מתכוונים להגיע יש מקום, כך שלא יווצר מצב שתגיעו ותצטרכו להמשיך לנסוע ולהתחיל לחפש חניון. תכנון זו מילת המפתח- תכנון והכנה.

אתם לא היחידים שתצאו לטיול קרוואנים בארץ, זו כבר הפכה להיות אופנה פופולרית עבור רבים ולכן ייתכן מאוד שהרבה חניונים מוסדרים פשוט מלאים עד אפס מקום וכמו שאם אתם מזמינים טיול לחו"ל אתם דואגים לכרטיסי טיסה, כאן חשוב שתדעו לוודא ולהזמין מראש כל מה שאתם צריכים לטיול מוצלח.

עדיף חניון קרוואנים מוסדר

במצב הנוכחי כאשר לרבות מהמשפחות יש קרוואן הוקמו כבר ברחבי הארץ מצפון ועד דרום חניונים מוסדרים כדי להפוך את הטיול לחוויה של ממש. מומלץ שבטיולים הראשונים שלכם תגיעו לחניון כזה שיכול לספק לכם כל מה שאתם זקוקים לו בין אם מדובר בחיבור לחשמל או למים.

היתרון של חניון כזה הוא שכאשר מיכל המים מתרוקן תוכלו למלא אותו שוב ובחיבור לחשמל יהיה לכם חשמל כל הזמן בלי הצורך להצטייד בדלק מכלים וגנרטורים. כל מה שאתם צריכים לעשות זה להתקשר לחניונים באזור בו אתם מתכננים לטייל ולשריין לכם מראש מקום חנייה.

בעונה החמה של הקיץ, כאשר כל בעלי הקרוואנים וכל שוכרי הקרוואנים יוצאים לטייל ייתכן כי תצטרכו להרים טלפון לכמה חניונים ולברר היכן יש מקום, כי יש טרנד אדיר של טיולי קרוואן ולמרות שיש כבר הרבה חניונים מוסדרים, עדיין יש יותר ביקוש מאשר מקומות חנייה.

אם לא תמצאו חנייה במקום מסודר ותחליטו להחנות בשטח פתוח, תצטרכו לדאוג לגנרטור, מינימום של מיכל מים ל-80 ליטר. מכלי דלק ומשאבה ידנית למים.

זה עלול להפוך את החוויה לבלתי כיפית במיוחד לטיילי קרוואן לא מנוסים שכן לא כל אחד יודע מה לעשות עם כל הציוד הזה וכיצד לתפעל אותו.

בחירת קרוואן להשכרה לטיול בקיץ

אם אתם לא בעלי קרוואן ואתם מתכננים לשכור אחד כזה, תלמדו את התחום, תגלשו באתרים של השכרה קרוואנים ותבינו איזה סוגים יש ובחרו את הקרוואן שהכי מתאים לכם. תצטרכו להתאים את גודל הקרוואן למספר הנפשות כך שיהיו מספיק מקומות שינה לכולם. שיהיה מטבחון וכיריים לבישול, מקלחון, מיכל מים, מזגן וכל הנוחות הנדרשת כדי לשהות בטבע. עליכם לבחור בקרוואן שמותקנות עליו רשתות נגד יתושים ובחניון שיש בו כאמור חיבור למים וחשמל.

אחרי שבחרתם בקרוואן שמתאים לכם, אם בחרתם בקרוואן נגרר תצטרכו לבצע התאמת משקל בין הרכב הגורר אליו. בדקו גם את נושא הביטוחים מול המשכירים, אמור להיות להם ביטוח מתאים בתוקף להשכרת קרוואן.

איזה טיול אתם רוצים?

אחד הדברים החשובים אם לא החשוב ביותר, זה היכן אתם בוחרים לטייל. כאשר מדובר בטיול קרוואן של משפחה עם ילדים, כמובן שהבחירה תהיה להחנות את הקרוואן כמה שיותר קרוב למקומות אטרקציה לילדים. אם אתם זוג שרוצה לטייל בטבע אז מן הסתם תבחרו להחנות את הקרוואן בסמוך למסלולי טיול שמעניינים אתכם, לנחלים, צמחיה או אתרי טבע ונוף שאתם רוצים לבקר בהם.

החניית הקרוואן קרוב יחסית למקומות הטיול, יקלו עליכם ליהנות ויחסכו מכם זמן שיטוט בין אתר לפארק מים לפינת ליטוף. את כל זה צריך לתכנן מראש. ואם בחרתם מראש בחניון מוסדר, תבדקו מה יש באזור שמתאים לסוג הטיול שלכם בים אם אתם יחידים, מטיילים בזוג או משפחה עם ילדים.

בדרך כלל בחניון מסודר יש גם שירותים ומקלחות וגם פינות משחקים לילדים וספסלים ומקומות ישיבה וזה חשוב להורים לילדים.

לכל מקרה- מומלץ להצטייד בתיבת כלי עבודה

בלי שום קשר לכמה זמן יימשך טיול קרוואן שתכננתם, מדובר ברכב מצויד במיטות, מקלחון, מטבח ועוד ולכן לא יזיק לכם להצטייד בכמה כלי עבודה אם תזדקקו להם לצורך שהות של מספר ימים בטבע כמו מפתח שבדי, פלייר, טסטר ועוד.

בדרך כלל כאשר מחנים את הקרוואן פותחים גם אוהל לילדים או למבוגרים שאוהבים את הקטע של לנוח או לישון באוהל. רבים מצטיידים גם בשולחנות וכיסאות ובמנגל כאשר יש צורך לבדוק מול החניון היכן מותר לעשות על האש.

קראו גם על: קרוואן נייד

WhatsApp Chat
שליחה באמצעות וואטסאפ
גלילה למעלה