קרוואן

יש מגוון רחב של שימושים לסוגים שונים של קרוואן. יש קרוואן נגרר שיכול לשמש גם למגורים ויש מוטוקרוואן שהוא שילוב של רכב נוסע וקרוואן כיחידה אחת בו נוהגים להשתמש הרבה משפחות לצורך בילוי, נופשים ונסיעות מצפון עד דרום בטיולים חווייתיים שגם חוסכים להם הרבה כסף.

אם הגיעו הצימרים אחרי בתי המלון והציעו חוויה מסוג שונה, פחות מלוקקת, יותר אינטימית ופרטית בלי כל עם ישראל ברקע, ריקודים בבריכה וקריוקי בערב הרי שהקרוואנים הצליחו להתעלות על כל הציפיות של שוחרי הטבע ולהביא אותם ממש לתוכו, בתוך קרוואן נייד או נגרר לנופש לכל המשפחה, לזוגות או ליחידים ובהחלט מדובר על הנופש הכי זול שתוכלו להרשות לעצמכם.

אם בצימרים אין את עם ישראל, בחניוני הקרוואנים תמצאו את חלקם אבל בחלקת הקרוואן הקטנה שלהם עסוקים בנופש שלהם. יש וחונים רחוק כדי להתבודד. כי אין חוויה כמו להיות בטבע כמה ימים, לקום עם ציוץ הציפורים בבוקר ולישון עם הצרצרים בלילה… שלא לדבר על הזריחות והשקיעות. האוויר הצלול, הנוף הירוק וההשראה של טבע על אופיו של כל אדם כשהוא מתמזג אתו לחלוטין. ומגורים או נופש בקרוואן בחיק הטבע בהחלט יוצרים את החיבור הזה באופן הכי טבעי שיש, שתורם לשלווה, לרגיעה ושמסוגל לשחרר אצל כל אחד לחצים ומתחים ולחשוב על החיים עצמם. סוג של הפסקה מאוד בריאה לכל אחד.

מדוע אנשי הייטק מחזיקים קרוואן?

להרבה מאוד אנשי הייטק יש קרוואן ויש לזה סיבות טובות. ככל שהתפקיד שלנו בחיים יותר מתקדם וחשוב, כך נתבע מבעלי התפקידים הללו למלא כמה שיותר משימות, לשבת מול מחשב במשך שעות, ולאכול (אולי) חצי שניצל אם הם מספיקים.

לשאפתנות האישית בתחום הקריירה יש מחיר והוא כבד. אנשים יושבים כל היום מול מחשבים, שרויים בלחץ מתמיד בין משימה למשימה, ללוח זמנים לתקציב. מפעילים אנשים אחרים. ישיבות אל תוך הלילה. אקזיט, מיזוגים, מקימים חברה. התחום הזה של ההייטק הוא אומנם מרתק ומעניין אולם הוא דורש מהעובדים בו "לוותר" על הרבה מאוד בחיים שלהם והוא גם גובל בהרבה מאוד מתחים ולחצים שפוגעים בבריאות. הם יודעים את זה ולכן אפשר לראות הרבה מאוד עובדים של תעשיית ההייטק עוסקים בספורט, מאמצים תחביבים, הם מנסים לשמור על השפיות בתוך שגרה משוגעת והם מבינים שהם לפעמים ממש צריכים לעשות הפסקה משמעותית כדי לנקות את הראש ולחדש את המצבים וממש בגלל זה הם הולכים על קרוואן, כי זה הטיול היחידי שהם יכולים לעשות לבד או בזוג או עם המשפחה ולחיות את החופש הגדול שלהם בנופש הכי מושלם והכי טבעי שהם יוכלו לעשות.

יש הבדל בין לצאת לטיול ובין לגור בקרוואן במשך כמה ימים ולשהות בו רצוף. להתוודע לטבע סביבו ולספוג את אותם שקט ושלווה שכולם כל כך מחפשים בחיים שלהם, כדי ליצור איזון בין הקריירה לבריאות הנפשית שלהם.

קרוואן למגורים- החלטה שנוגעת בשמיים….

תתפלאו אבל יש הרבה מאוד אנשים ולא דווקא מיישובים כפריים שבוחרים לחיות את החיים שלהם לא בעיר אלא בחיק הטבע והם רוכשים קרוואן, מחברים אותו לרכב שלהם, מחנים אותו באיזה חניון מסודר והולכים לגור בו.

הסיבה שהם עושים זאת, היא בדיוק מאותה סיבה שאנשי ההייטק בוחרים "לברוח" לטבע. הם רוצים בחיים שלהם שקט. הם לא רוצים שכנים, הם לא רוצים רעש של אוטובוסים. הם רוצים להתבודד. אלה יכולים להיות אמנים שמחפשים מקום עם השראה, אנשים שכותבים או פשוט אנשים שהטבע גורם להם לרוגע וזה בדיוק מה שהם רוצים.

בעידן הזה לגור בקרוואן זה הדבר הכי קל ונוח שיכול להיות מהבחינה הזאת שיש המון חניונים מסודרים עם מקלחות ושירותים, פינות ישיבה ומקומות למנגל אם רוצים להכין אוכל. ובקרוואן עצמו יש מטבח, כיריים גז, מקלחון ויש כאלה שגם מוסיפים שירותים כימיים או משתמשים בשירותים שהחניון מציע.

הם חוסכים שכר דירה, הם לא משועבדים למשכנתא והם חיים עם עצמם מתוך בחירה אישית בתוך קרוואן שמספק להם את כל התנאים שהם צריכים כדי לחיות טוב, לחיות עם השקט שהם צריכים כדי ליצור או לחיות בכלל.

WhatsApp Chat
שליחה באמצעות וואטסאפ
גלילה למעלה